Domů > Znalost > Obsah

Princip chemické filtrace plynů a filtrační efekt

Potřebujete instalovat různé typy skládacích filtrů pro filtraci plynu ve skříni filtru, můžete jednoduše vytvořit kompletní sadu plynových filtrů. Toto filtrační zařízení není pouze konstruované, kompaktní a snadné instalace a čištění, vhodné pro filtraci sterilizačního plynu pro potraviny, farmaceutiku, chemikálie, elektroniku a další průmyslová odvětví.

Současně může být skříň plynového filtru instalována také tlakoměry pro monitorování tlaku filtru v reálném čase; a po instalaci vysoce účinného skládacího filtru můžete jako jemný filtr pro filtr pro sterilizaci plynu. Kromě toho může být skříň plynového filtru instalována do efektivního, nízkoúčinného skládacího filtru a podporujícího použití jemného filtru, jako předfiltru můžete prodloužit životnost jemného filtru a zvýšit jeho účinnost.

Bez ohledu na to, jaký druh struktury plynového filtru se používá při chemické filtraci, jsou v podstatě selektivní adsorpce škodlivých plynných molekul spíše než mechanicky jako obyčejné filtry pro odstranění nečistot. Zde použitým filtračním médiem je běžný materiál aktivního uhlí. Vzhledem k velkému počtu mikroporů, které jsou neviditelné, jsou tyto mikropóry používány k účinnému adsorbování škodlivých plynů.

Když se molekuly s volným varem ve vzduchu dotýkají aktivního uhlí v plynovém filtru, některé kondenzují do kapaliny v mikropórech a zůstávají na místě kapilárním principem, některé vyplňují mikropóry, které jsou srovnatelné v molekulové velikosti s materiálem. Navíc aktivovaný uhlík také adsorbuje některé mikroorganismy ve vzduchu a zabíjí je.

Za normálních okolností bude adsorpční schopnost aktivního uhlí při používání plynového filtru nadále oslabovat, až do jisté míry oslabuje, filtr sešrotován. Pokud pouze fyzikální adsorpce, s ohřátím nebo parní fumigací může vytvářet škodlivé plyny z aktivního uhlí, regenerace aktivního uhlí.http: //www.inocofiltration.com/